Lokomotíva Devínska Nová Ves

Rozhovor s Robom Francom

Róbert Franc "Franco"

Základné info
  • MENO: Róbert Franc
  • VEK: 23 rokov
  • PREF. NOHA: pravá
  • POZÍCIA: Krajný obránca, krajný záložník, útočník
  • PREDNOSTI: bojovnosť, obetavosť, akrobatickosť

Prečítajte si rozhovor so stálym členom nášho B tímu

Franco je členom Lokomotívy od mala, a tak neodmysliteľne patrí do nášho klubu. Sme si istí, že Roba si pamätá každý jeden tréner alebo hráč, preto sme ho v tomto rozhovore nazvali legendou, hoci s týmto pomenovaním nesúhlasil.
Dúfame, že sa Vám rozhovor bude páčiť a spríjemní Vám toto neľahké obdobie. Prajeme Vám príjemné čítanie!

Franco, zdravím ťa, na začiatok klasická otázka, ako tráviš obdobie COVIDU?

Pozdravujem. Tak momentálne som študentom na vysokej škole v Bratislave, takže mám dosť roboty s vecami ohľadom školy, snažím sa vzdelávať kde sa dá.

Čo sa týka toho futbalového/športového hľadiska?

Skoro každý večer pozerám futbal, najmä anglickú ligu, takže vzdelávam sa aj v tomto smere. V škole máme toho veľa, takže nie je moc času na trénovanie, ale chodíme na dlhé prechádzky s kamarátmi, takže nie som len doma.

Si stálym členom B tímu už nejaký ten rok, ako by si zhodnotil poslednú časť sezóny, ktorú sme odohrali?

Úprimne? Moc si nepamätám (záchvat smiechu – pozn. redakcie). Ale nie, mohlo by to byť lepšie, ale aj horšie. V tabuľke sme na tom lepšie ako posledné sezóny, takže predpokladám, že je s nami vedenie spokojné.

Od novej sezóny sa stal trénerom B tímu Július Beke, ako by si zhodnotil jeho doterajšie pôsobenie, keďže je to aj stále aktívny hráč? 

Tréningy s Julom sú výborné. Sú pestré, vymýšľa nám veľa cvičení, takže sa nenudíme, zároveň som sa asi ešte viac nenamakal, takže dúfam, že s tou pestrosťou to nebude preháňať. Ale úprimne som naozaj rád, že je našim trénerom práve on, stále je naším spoluhráčom, takže nám dokáže viac porozumieť a k tomu je to super človek.

Čo by si povedal na tvoj herný čas počas tejto sezóny? Keď sme sa pozreli do tabuliek, za túto časť sezóny si už odohral raz toľko, ako celú minulú sezónu.

Aj ja som ním prekvapený (opäť záchvat smiechu – pozn. redakcie). Neviem či to bolo tým, že som sa zlepšil, alebo nás bolo málo. Mohlo by ich byť aj viac. Ale nie, som rád za každú šancu od trénera, ktorú dostanem.

Robko, keďže celý rozhovor sa nesie v zábavnom duchu, tak aj teraz ku koncu by sme sa radi opýtali na vtipnú vec. Určite všetci tvoji spoluhráči vedia o tvojom špeciálnom zakončení – nožnicami, o ktoré sa pokúšaš na tréningu. Ako by si opísal túto špecialitu fanúšikom, ktorí si budú čítať tvoj rozhovor a prečo to robíš?

Je to sranda. (3. krát záchvat smiechu – pozn. redakcie). Bohužiaľ, nepodarilo sa mi z toho dať ešte gól, možno iba na tréningu. Verím, že raz mi to tam padne a bude to stáť za to.

 

Róbert Franc počas zápasu na domácej pôde
Róbertova nepodarená koncovka