Lokomotíva Devínska Nová Ves

Rozhovor s Rišom Kačeňákom

Richard Kačeňák "KAČI"

Základné info
  • MENO: Richard Kačeňák
  • VEK: 23 rokov
  • PREF. NOHA: pravá
  • POZÍCIA: Ofenzívny záložník
  • PREDNOSTI: vytrvalosť, bojovnosť, rýchlosť, obetavosť, technické zručnosti

Prečítajte si rozhovor s našim odchovancom

Kači ahoj, samozrejme prvá otázka, ako sa máš, ako tráviš COVID?

Mám sa fajn aj napriek Covidu. Zažívam celkom fajn obdobie aj napriek zraneniu a stále mám čo robiť aj keď možnosti sú v tejto dobe veľmi obmedzené. Čas trávim rehabilitáciou kolena, prechádzkami v prírode, momentálne aj zariaďovaním nového bytu a varením. (učením sa variť pozn. redakcie)

Pred už pekným časom si sa zranil, samozrejme rekonvalescencia prebieha nejaký čas a tieto veci trvajú dlho, čo sa ti presne stalo a aký bol priebeh po?

Bohužiaľ, je to naozaj zdĺhavý proces. Na začiatku augusta v zápase proti Záhorskej Bystrici som si roztrhal krížový väz a operácia bola nutná. Zákrok prebehol v poriadku a moje koleno má o 5 jaziev viac. Následné 2 týždne sa niesli v bolesti a opuchu. Po cca 3 týždňoch som bol už schopný čiastočnej „chôdze“ a po zhruba mesiaci som začal skúšať stacionárny bicykel a samozrejme s rehabilitáciami, ktoré trvajú do dnes.

Ako by si zhodnotil tú časť sezóny, počas ktorej si bol bohužiaľ v pozícií diváka a aké máš ciele, osobné alebo tímové, keď sa zmiernia opatrenia?

Pre mňa ako hráča to bolo nepríjemné, keďže som si odmakal celú letnú prípravu a musel som byť v roli diváka. Chcel som pomôcť tímu. Sme mladý tím a ešte nám chýbajú nejaké tie skúsenosti. N ona druhú stranu si myslím, že máme kvalitu na to, aby sme hrali v 3. lige. Naša hra nie je zlá a snažíme sa hrať konštruktívny futbal.  

Môj osobný cieľ je vrátiť sa na trávnik v tej najlepšej možnej forme a dúfam, že pomôžem tímu k lepším výsledkom. Čo sa týka tímového cieľu, verím, že ukážeme v zápasoch našu kvalitu a začneme predvádzať kvalitný futbal a potešíme našich fanúšikov.

Posledná otázka, určite vieš, že do klubu prišla posila v podobe Hrdla, aké máš z toho pocity a kam si myslíš, že nás to môže posunúť?

Hrdlo bol vždy kvalitný a platný hráč, odkedy si ho pamätám v DNV, Hrali sme spolu dávnejšie v A tíme a vždy ukázal svoje schopnosti v pozitívnom svetle. Určite nám to pomôže vo všetkých aspektoch a som šťastný, že sa Andrej pridal k nám.